Tanie wakacje nad polskim morzem – wartość pobytu nad Bałtykiem dla zdrowia i urody

Jeżeli do tej pory co roku odpuszczałeś sobie wakacje nad morzem w Polsce, zakładając, że ich cena będzie niewspółmierna do jakości wypoczynku, prawdopodobnie sam odbierałeś sobie szansę na spędzenie cudownego wypoczynku w przepięknej okolicy. To, ile masz teraz pieniędzy na koncie, nie ma żadnego znaczenia. Nie musisz przecież wykupować drogich wycieczek za kilka tysięcy złotych. Fajne wakacje można spędzić za znacznie mniejsze pieniądze. Wystarczy zaplanować je samemu.

Wakacje nad Bałtykiem – na czym oszczędzić?

wydmy nad polskim morzem
Zdjęcie Yaroslav Shuraev na Pexels

Najpierw spróbuj zaoszczędzić na noclegu. Nie musisz przecież koniecznie nocować w pięciogwiazdkowym hotelu, zwłaszcza jeśli nie zależy ci na jakichś specjalnych luksusach i nie zamierzasz nawet spędzać specjalnie dużo czasu w zamkniętym ośrodku.

Wakacje to czas, który warto przeznaczyć na piesze wycieczki, wylegiwanie się na plaży czy spacery po molo. W ośrodku będziesz tylko nocować, więc nie musi dawać ci on dostępu do jakichś wyjątkowych atrakcji czy spa. A doba w zwykłym pensjonacie nie powinna wynieść cię więcej niżeli pięćdziesiąt złotych. To oznacza, że za cały tydzień spędzony nad polskim morzem zapłacisz jakieś trzysta złotych. Całkiem fajnie.

Dojazd do Jastarni, Łeby, Kołobrzegu i pamiątki

Po wytypowaniu miejsca wakacji i wybraniu noclegu powinieneś zająć się dojazdem. Na wakacje nad morzem musisz przecież jakoś się dostać. A jeśli zamierzasz wypoczywać w samotności, najprawdopodobniej jazda własnym autem totalnie ci się nie opłaci, bo nie będziesz mógł rozłożyć kosztów paliwa na kilka osób. W takim wypadku najlepszą opcją okaże się dojazd pociągiem. A jeśli do tego studiujesz, jesteś nauczycielem bądź przebywasz już na emeryturze, możesz skorzystać z różnych zniżek, dzięki którym za swój bilet zapłacisz znacznie mniej.

Wakacje nad morzem w Polsce bywają też drogie dlatego, że lubimy korzystać na nich z różnych dodatkowych atrakcji. Zamiast przygotować sobie posiłki w domu, spożywamy je na mieście. Kupujemy różne pamiątki i bzdety, których w rzeczywistości wcale nie potrzebujemy. Rezygnacja z tych „atrakcji” sprawi, że wakacje będą znacznie tańsze. Na pewno zmieścisz się wtedy w swoim określonym budżecie.

Wakacje nad polskim morzem – dla zdrowia i urody

Morze Bałtyckie
Zdjęcie Mareks Steins on Pexels

Pewnie nieraz jest tak, że mimo iż na co dzień chciałabyś dbać o swój wygląd i dobre samopoczucie, nie jesteś w stanie tego uczynić z powodu ciągłego braku czasu. Wakacje to dobry moment na to, by nadrobić te wszystkie zaległości.

Jeżeli spędzisz je w odpowiednim miejscu, nie będziesz musiała nawet wiele robić, a twój wygląd i samopoczucie automatycznie same zaczną się poprawiać. Zbawienny wpływ na urodę i zdrowie psychiczne mają wakacje nad morzem w Polsce. Jak to się dzieje, że ludzie wracają z nich zwykle atrakcyjniejsi i szczęśliwsi?

 

Zasada działania wakacji nad morzem jest bardzo prosta. Gdy człowiek jest wypoczęty, od razu wygląda i czuje się lepiej. Ciągłe niedosypianie i branie na siebie zbyt wielu obowiązków znacząco odbija się na prezencji. Skóra staje się cienka i poszarzała. Pod oczami pojawiają się duże worki bądź sińce. Wystarczy jeden rzut oka na dowolnego człowieka, by móc stwierdzić, czy jest on przemęczony, czy może wręcz przeciwnie – właśnie wrócił z wakacji.

Każdy powinien pozwolić sobie na dłuższy relaks przynajmniej raz do roku. A wakacje nad morzem zbawiennie działają na kondycję skóry i ją poprawiają, zwłaszcza jeśli nie spędzasz ich leniwie, a często oddajesz się kąpielom w chłodnym morzu. Takie przesiadywanie w zimnej wodzie ma niezwykły wpływ na skórę. Ujędrnia ją, poprawia jej krążenie i działa niczym najlepszy zabieg antycellulitowy, pozwalając ci pozbyć się całej nagromadzonej pomarańczowej skórki.

Wakacje nad Bałtykiem – podsumowanie

Wakacje nad morzem w Polsce zapewnią ci również całkowity spokój ducha. A gdy go odzyskasz, wszelkie sprawy związane z gorszym wyglądem ciała w ogóle przestaną cię trapić i zawracać ci głowę. Wakacyjny wyjazd ma być dla ciebie czystym relaksem. Postanów więc, że zanim w ogóle gdziekolwiek wyjedziesz, domkniesz wszystkie ważne sprawy, aby w odpoczynku nikt ci nie przeszkadzał.

Staraj się ograniczyć używanie telefonu i jakichkolwiek innych stymulantów. Spędzaj wolny czas na wakacjach w sposób powolny i spokojny. Zadbasz dzięki temu o swoją psychikę, czyli też i całe zdrowie. A gdy wdrożysz wyżej przedstawione zasady dotyczące oszczędnego podejścia do wakacyjnych atrakcji, zarówno twój wygląd jak i portfel będą w idealnym stanie po powrocie.